Prostředí Zdravé školky

Vznik Zdravé školky je datován na 4. ledna 2010 s cílem vytvořit pro děti a také jejich rodiče z Ostravy a okolí jedinečné předškolní zařízení, které bude vyhovovat těm nejnáročnějším požadavkům na rozvoj a výchovu dětí. Ve stejném roce byla Zdravá školka jako první soukromá mateřská škola v Ostravě zapsána do Rejstříku škol a školských zařízení.

Od 1. 9. 2014 jsme učinili další krok, jak nabídnout dětem špičkové vzdělávání a výchovu a zahájili provoz v nové budově s dvojnásobným prostorem pro 30 dětí.

Zdravou školku naleznete ve vilové čtvrti v Ostravě – Zábřehu na ulici Na Nivách 311/33. Leží mimo hlavní komunikace, avšak stále v ideálním dosahu MHD Ostrava. Bližší informace naleznete zde.

Kapacita Zdravé školky je 30 dětí ve věku 2 – 7 let zapsaných k celodenní docházce. Nabízíme kvalitní zázemí a hodnotné prostředí pro rozvoj dětí již od 2 let věku a současně dokážeme nabídnout široké rozpětí aktivit pro děti v předškolní přípravě.

Významnou informací pro každého rodiče je, že o děti se postaráme v době od 6 – 18 hodin.

Budova Zdravé školky je dvoupodlažní budova (bývalý rodinný dům) a po celkové rekonstrukci upravená pro práci s dětmi. V obou podlažích jsou umístěny herny a učebny pro logopedii, výtvarné aktivity, dále učebna pro praktickou výuku vaření a kvalitní sociální zázemí. Materiální vybavení je na nadstandardní úrovni. Dostatek didaktických a učebních pomůcek, hraček a podpůrných prostředků pro vzdělávání v každé třídě je samozřejmostí.

Zdravá školka má k dispozici vlastní školní zahradu s vyváženým vybavením a velkorysým prostorem. Děti mohou využít velké pískoviště, dětský kolotoč i dřevěnou sestavou pro rozvoj obratnosti dětí, doplněnou velmi oblíbenou skluzavkou, hnízdo – houpačku, lanové prvky a trampolínu. Podporujeme ekologickou výchovu a proaktivní vztah k životnímu prostředí experimentováním na zeleninových a květinových záhoncích.

Vzdělávání dětí zajišťuje nepřetržitě ředitelka školky, pedagogové, asistenti pedagogů, školní asistenti a další odborníci, čímž je zajištěn zcela individuální přístup. V době špičky jsou ve třídě vždy 2 dospělí. Více o lidech Zdravé školky naleznete zde.

Důraz v každém ohledu ve Zdravé školce je kladen zejména na bezpečnost, kvalitu materiálů, vybavení a zodpovědný přístup. V celé školce naleznete nespočet bezpečnostních řešení, snadno udržovatelné a hygienické plochy a pocit skutečného rodinného zázemí na každém kroku.

Navštivte nás. Těšíme se na Vás.

VAŠE DŮVĚRA JE PRO NÁS ZAVAZUJÍCÍ. VŽDY MÁME NA PAMĚTI, ŽE DO NAŠICH RUKOU SVĚŘUJETE TO NEJCENNĚJŠÍ, CO MÁTE.

Slideshow

Aktuality

Zde k dispozici téma týdne.

Zdravá školka byla na návštěvě v Prima škole, které tímto děkujeme za spolupráci!

Připravujeme aktualizaci stránek. Prosíme o shovívavost se současnou podobou webu.

Zápis dětí

Zápis do ZDRAVÉ ŠKOLKY pro školní rok 2018/2019 probíhá průběžně po předchozí dohodě průběžně.

Kritéria pro přijetí dětí naleznete ZDE.

Další informace naleznete na úřední desce v hlavním menu.

Nevíte, kam do 1. třídy?
DOPORUČUJEME

Prima škola