Prostředí Zdravé školky

Vznik Zdravé školky je datován na 4. ledna 2010 s cílem vytvořit pro děti a také jejich rodiče z Ostravy a okolí jedinečné předškolní zařízení, které bude vyhovovat těm nejnáročnějším požadavkům na rozvoj a výchovu dětí. Ve stejném roce byla Zdravá školka jako první soukromá mateřská škola v Ostravě zapsána do Rejstříku škol a školských zařízení.

Od 1. 9. 2014 jsme učinili další krok, jak nabídnout dětem špičkové vzdělávání a výchovu a zahájili provoz v nové budově s dvojnásobnou kapacitou 30 dětí.

Zdravou školku naleznete ve vilové čtvrti v Ostravě – Zábřehu na ulici Na Nivách 311/33. Leží mimo hlavní komunikace, avšak stále v ideálním dosahu MHD Ostrava. Bližší informace naleznete zde.

Kapacita Zdravé školky je 30 dětí ve věku 2 – 7 let zapsaných k celodenní docházce. Nabízíme kvalitní zázemí a hodnotné prostředí pro rozvoj dětí již od 2 let věku a současně dokážeme nabídnout široké rozpětí aktivit pro děti v předškolní přípravě.

Významnou informací pro každého rodiče je, že o děti se postaráme v době od 7 – 17 hodin.

Budova Zdravé školky je dvoupodlažní budova (bývalý rodinný dům) a po celkové rekonstrukci upravená pro práci s dětmi. V obou podlažích jsou umístěny herny a učebny pro logopedii, výtvarné aktivity, dále učebna pro praktickou výuku vaření a kvalitní sociální zázemí. Materiální vybavení je na nadstandardní úrovni. Dostatek didaktických a učebních pomůcek, hraček a podpůrných prostředků pro vzdělávání v každé třídě je samozřejmostí.

Zdravá školka má k dispozici vlastní školní zahradu s vyváženým vybavením a velkorysým prostorem. Děti mohou využít velké pískoviště, dětský kolotoč i dřevěnou sestavou pro rozvoj obratnosti dětí, doplněnou velmi oblíbenou skluzavkou, hnízdo – houpačku, lanové prvky a trampolínu. Podporujeme ekologickou výchovu a proaktivní vztah k životnímu prostředí experimentováním na zeleninových a květinových záhoncích.

Vzdělávání dětí zajišťuje nepřetržitě ředitelka školky, pedagogové, asistenti pedagogů, školní asistenti a další odborníci, čímž je zajištěn i individuální přístup. Více o lidech Zdravé školky naleznete zde.

Důraz v každém ohledu ve Zdravé školce je kladen zejména na bezpečnost, kvalitu materiálů, vybavení a zodpovědný přístup. V celé školce naleznete nespočet bezpečnostních řešení, snadno udržovatelné a hygienické plochy a pocit skutečného rodinného zázemí na každém kroku.

Navštivte nás. Těšíme se na Vás.

VAŠE DŮVĚRA JE PRO NÁS ZAVAZUJÍCÍ. 

Slideshow

Aktuality

Zde k dispozici téma týdne.

Zdravá školka byla na návštěvě v Prima škole, které tímto děkujeme za spolupráci!

Připravujeme aktualizaci stránek. Prosíme o shovívavost se současnou podobou webu.

Zápis dětí

Zápis do ZDRAVÉ ŠKOLKY pro školní rok 2020/2021 probíhá průběžně po předchozí dohodě průběžně.

Kritéria pro přijetí dětí naleznete ZDE.

Další informace naleznete na úřední desce v hlavním menu.

Nevíte, kam do 1. třídy?
DOPORUČUJEME

Prima škola